Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

close

21 lipca na placu przy OSP w Szczytnikach odbyła się VII edycja imprezy pn. „Smaki LGD”. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy była ryba.

 

Podczas imprezy gościliśmy wielu gości: m.in. Marlenę Maląg Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Krzysztofa Grabowskiego Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Krzysztofa Nosala Starostę Powiatu Kaliskiego, Zbigniewa Słodowego Wicestarostę Powiatu Kaliskiego oraz jednocześnie Prezesa Stowarzyszenia „Długosz Królewski”, Piotra Świderskiego Burmistrza Błaszek, Marka Albrechta Wójta Gminy Szczytniki, Marka Cieślarczyka Wójta Gminy Brzeziny, Rafała Bartnika Przewodniczącego Rady Gminy Sieroszewice, Małgorzatę Bloch Skarbnik Stowarzyszenia, członków Rady Stowarzyszenia oraz Komisji Rewizyjnej, członków Stowarzyszenia, radnych i sołtysów z terenu działania LGD.

Po raz kolejny imprezę poprowadził przebojowy Sławomir Janelt, który doskonale wie, jak rozruszać publiczność. Jednak najważniejsze podczas imprezy były kobiety – Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń: Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzącej, które reprezentowało Gminę Brzeziny, Koło Gospodyń Wiejskich w Kuczewoli reprezentujące Gminę Szczytniki, Koło Gospodyń Wiejskich w Rososzycy, które reprezentowało Gminę Sieroszewice oraz Stowarzyszenie Współczesne Gospodynie - Sędzimirowice reprezentujące Gminę Błaszki. Panie wzięły udział w corocznym konkursie kulinarnym związanym z mottem imprezy. Zwycięską drużyną okazało się KGW Sędzimirowice, które przygotowało najsmaczniejszą potrawę z ryb - rosół z karpia i suma. Po raz kolejny Panie i jeden Pan - Maciej z KGW Kuczewola rywalizowali o I tytuł Masterchefowych LGD, przygotowując „na żywo” danie konkursowe. Słynna „tajemnicza skrzynia” kryła w sobie spody od tortów, a następnie Panie musiały przygotować i udekorować tort. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody w postaci czeków pieniężnych o wartościach 500 zł i 400 zł. Panie, które brały udział w konkursie przygotowały również szereg przepysznych potraw dla wszystkich gości imprezy, stoły oczywiście po raz kolejny uginały się od pyszności, a amatorów dobrego jedzenia jak zwykle nie zabrakło.
Gościem specjalnym imprezy i jednocześnie przewodniczącym jury był popularny kucharz Jan Kuroń. Ponadto w skład jury weszli: Pan Stanisław Błaszkowiak Właściciel Restauracji „Złoty Karaś” oraz Gospodarstwa Rybackiego z Lipki oraz sponsor ryb na konkurs i Janusz Skibiński z Kuchni Kuronia. W trakcie imprezy gość specjalny Jan Kuroń przygotował specjalny pokaz kulinarny, podczas którego przyrządził zupę rybną oraz ragout z dorszem.
Podczas imprezy zespół Słowiany przygotował dla gości imprezy barszcz ukraiński.
Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: Kapela Ludowa Dysonans oraz Kapela „Złote Kłosy” z Gminy Szczytniki.
A wieczorem do ucha przygrywał nam zespół polsko - ukraiński Słowiany oraz Dziani i Gwiazdy cygańskie.
Składamy serdecznie podziękowania dla naszych współorganizatorów za doskonałą współpracę podczas organizacji imprezy.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań za ogromne zaangażowanie w przebieg imprezy i przygotowanie wielu potraw dla przybyłych gości. Po raz kolejny Panie udowodniły, że możemy na nie liczyć.
Składamy serdecznie podziękowania dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnikach za pomoc techniczną oraz przygotowanie placu na imprezę.
Składamy serdecznie podziękowania dla Centrum Kultury w Błaszkach za bezpłatne wypożyczenie sprzętu na imprezę.
I dla wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy.

smaki20191

smaki20192

smaki20193

smaki20194

smaki20195

smaki20196

smaki20197

smaki20198

smaki20199

smaki201910

smaki201911

smaki201912

 

smaki201914

smaki201915

smaki201916

smaki201917

smaki201918

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem