LISTA OPERACJI SPEŁNIAJĄCYCH WARUNKI UDZIELENIA WSPARCIA NA WDRAŻANIE LSR - pdf
LISTA OPERACJI WYBRANYCH DO FINANSOWANIA - pdf
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze LGD Stowarzyszenia „Długosz Królewski””.
Procedura oceny i wyboru operacji (pdf)
Procedura oceny i wyboru operacji aktualizacja -28.10.2024r.
I. Procedura oceny i wyboru operacji - aktualizacja 19.03.2025r.
Załączniki do Procedury oceny i wyboru operacji:
2. Oświadczenie pracownika LGD o bezstronności w obsłudze i weryfikacji operacji
Oświadczenie pracowników Biura LGd o braku konfliktu interesu oraz o bezstronności w obsłudze i weryfikacji operacji - aktualizacja 12.11.2024r.
3. Oświadczenie członków rady LGDo bezstronności i poufności
Oświadczenie członków Rady o braku konfliktu interesów oraz o bezstronności - - aktualizacja 12.11.2024r.
4. Karta weryfikacji formalnej, zgodności z LSR oraz spełnienia warunków udzielenia wsparcia
4a. Pomocniczy arkusz weryfikacji formalnej - aktualizacja 12.11.2024r.
4b. Pomocniczy arkusz oceny zgodności operacji z LSR, spełnienia warunków udzielenia wsparcia - aktualizacja 12.11.2024r.
5. Rejestr interesów członków rady LGD
Rejestr powiązań członków Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Długosz Królewski z wioskodawcą - aktualizacja 12.11.2024r.
5a. Rejestr interesów pracownika biura/eksperta
6. Oświadczenie o przynależności do grup interesów
Rejesrt interesów Członka Rady - aktualizacja 12.11.2024r.
7. Lista operacji spełniających warunki udzielenia wsparcia
8. Zbiorcza karta ocenyoperacji wg kryteriów wyboru
9. Lista operacji, które niewybranych do finansowania
10. Lista operacji wybranych do finansowania
11a. Wzór pisma – wezwanie do uzupełnień
11b. Wzór pisma – informujące o wynikach
12a. Uchwała ws. Wyboru operacji do dofinansowania
12b. Uchwała ws. Niewybrania operacji do dofinansowania
13. Oświadczenie eksperta o bezstronności
Oświadczenie eksperta o braku konfliktu interesów oraz o bezstronności i poufności w rozpatrywaniu wniosku - aktualizacja 12.11.2024r.
14. Rejestr interesów - dodano 26.02.2025r.
II. Procedura ustalania i zmiany kryteriówn wyboru
Załączniki do Procedury grantowej:
1. Kryteria wyboru grantobiorców
2. Procedura ustalania niebudzących wątpliwości interpretacyjnych
3. Wniosek o powierzenie grantu
5. Wniosek o rozliczenie grantu
7. Oświadczenie pracowników LGD o bezstronności
9. Wzór pisma - wqezwanie do uzupełnień
10. Lista zadań spełniających warunki udzielenia grantu
11. Oświadczenie o przynależności do grup interesów
12. Oświadczenie członka Rady o bezstronności i poufności
13. Rejestr interesów członka Rady
14. Zbiorcza karta oceny zadania
15. Uchwała ws wyboru do dofinansowania
16. Uchwała ws niewybrania do dofinansowania
18. Wzór pisma - informujące o wynikach
19. Weksel in balnco grantobiorcy
Zestawienie rzeczowo-finansowe ze zrealizowanych przez LGD operacji oraz informacji o sposobie wykorzystania środków finansowych, o których mowa w § 6 ust. 8 umowy ramowej finansowanej z PS WPR, EFS+, EFRR.
LISTA OPERACJI SPEŁNIAJĄCYCH WARUNKI UDZIELENIA WSPARCIA NA WDRAŻANIE LSR - pdf
LISTA OPERACJI WYBRANYCH DO FINANSOWANIA - pdf
Stowarzyszenie "Długosz Królewski" informuje, że w dniu 10.12.2024r. w Biurze LGD odbyło się Posiedzenie Rady LGD, podczas którego dokonano oceny wniosków złożonych w zakresie funduszu EFS+ w ramach naboru nr FEWP.09.06.-IZ.00-001/24 dla celu CP4.L - Wspieranie integracji społecznej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób najbardziej potrzebujących i dzieci,Priorytet 09: Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (EFS+) Działanie 09.06: Aktywizacja społeczna osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym, budowanie lokalnego potencjału społeczeństwa obywatelskiego.
LISTA OPERACJI SPEŁNIAJĄCYCH WARUNKI UDZIELENIA WSPARCIA NA WDRAŻANIE LSR - pdf
LISTA OPERACJI WYBRANYCH DO FINANSOWANIA - pdf
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia „Długosz Królewski” z siedzibą w Brzezinach, ul. 1000-lecia 10, 62-874 Brzeziny, informuje o planowanym zadaniu do wykonania:
- zakup wraz z dostawą kalendarzy promocyjnych
Podmioty posiadające kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do wykonania zadania i zainteresowane realizacją zadania powinny przesłać wycenę oraz swoje dane najpóźniej do 29.11.2024r. do godziny 15:30 na adres Stowarzyszenia, tj: ul. 1000-lecia 10, 62-874 Brzeziny bądź formą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Poniżej zamieszczamy zapytanie ofertowe wraz z załącznikami do wypełnienia:
Zapytanie ofertowe - kalendarze promocyjne - plik .doc
Zapytanie ofertowe - kalendarze promocyjne - plik .pdf
INFORMUJEMY, ŻE NAJTAŃSZĄ OFERTĘ PRZEDŁOŻYŁA FIRMA: F.H.U. EURO PARTNERS Mirosław Dudek, ul. Wieniawskiego 49, 43-100 Tychy.
W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM FIRMA TA ZOSTAŁA WYTYPOWANA W DNIU 03.12.2024r. DO REALIZACJI ZADANIA.
PYTANIA dot. naborów realizowanych przez Lokalne Grupy Działania w ramach Działania 09.06 Aktywizacja społeczna osób najbardziej zagrożonych wykluczeniem społecznym, budowanie lokalnego potencjału społeczeństwa obywatelskiego
Lp. | Pytanie | Odpowiedź |
1. |
Ze względu na to, iż grupą docelową będą seniorzy, są to często osoby schorowane i może wystąpić sytuacja, że zakwalifikowany senior, który będzie uczestniczył w dwóch warsztatach z nagłej przyczyny zdrowotnej nie będzie mógł wziąć udziału w pozostałych. Co w takim przypadku? Czy można zakwalifikować innego seniora do uczestnictwa w pozostałych warsztatach? |
Tego typu sytuacje każdorazowo rozpatrywane są indywidualnie na etapie wdrażania projektu. Wyrażenie zgody na dołączenie uczestnika do realizowanych zajęć, już po ich rozpoczęciu i w ramach zastępstwa za innego uczestnika uzależnione jest m.in. od przyjętego celu projektu, zaplanowanych działań i wskaźników projektowych. W ramach przeciwdziałania ww. sytuacjom zalecane jest tworzenie list rezerwowych. Możliwym rozwiązaniem jest także założenie, że grupę docelową stanowi minimum 40 osób, ale w zajęciach może uczestniczyć większa liczba osób np. 42, wówczas udział dodatkowych 2 osób wnioskodawca pokryje ze środków własnych
|
2. |
W LSR „Długosz Królewski” grupą wykluczoną określono kobiety. Czy w związku z tym można w procesie rekrutacji zakwalifikować większą grupę kobiet do projektu, czy też zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn należy przyjąć do uczestnictwa w projekcie po równo kobiet i mężczyzn? |
Szczegółowe zasady dotyczące spełnienia zasady równości kobiet i mężczyzn zostały wskazane w stanowiącym materiał pomocniczy Standardzie minimum realizacji zasady równości kobiet i mężczyzn w ramach projektów współfinansowanych z EFS+. Zgodnie z zapisami ww. standardu zasada równości kobiet i mężczyzn nie polega na automatycznym objęciu wsparciem 50% kobiet i 50% mężczyzn w projekcie, ale na odwzorowaniu istniejących proporcji płci w danym obszarze lub zwiększaniu we wsparciu udziału grupy niedoreprezentowanej. Z uwagi na fakt, że zgodnie z zapisami LSR kobiety są grupą wykluczoną, zasadne wydaje się objęcie wsparciem większej liczby kobiet niż mężczyzn. Niemniej jednak, przyjęta proporcja płci powinna wynikać z diagnozy grupy docelowej, która przedstawiona będzie we wniosku o dofinansowanie. |
3. |
|
Założenia projektu, w tym liczba osób biorąca udział w danych zajęciach, powinny wynikać z diagnozy przedstawionej we wniosku o dofinansowanie popartej danymi np. odnoszącymi się do zainteresowań potencjalnych uczestników projektu, ich stanu zdrowia czy doświadczeniach z wcześniej realizowanych zajęć o podobnej tematyce. Nie ma obowiązku, by cała grupa docelowa uczestniczyła we wszystkich zaplanowanych w projekcie formach wsparcia. Możliwe jest np. by dla 15 osób zorganizować warsztaty artystyczne, dla 15 osób warsztaty prozdrowotne, a dla 40 osób wyjazd integracyjny. Równocześnie, przy stosowaniu wskaźników służących rozliczeniu kwot ryczałtowych rekomenduje się wskazywanie wskaźników, które odnoszą się do realizowanych form wsparcia, a nie liczby uczestników biorących w nich udział – w przypadku realizacji warsztatów takim wskaźnikiem może być np. Liczba zrealizowanych godzin warsztatów.
|
4 |
Czy wystarczy lista z potwierdzeniem odbioru materiałów przez uczestnika? |
Nie rekomenduje się takiego rozwiązania. Założeniem projektów finansowanych z EFS+ jest ich kontynuacja po zakończeniu realizacji projektu. Bardziej zasadnym rozwiązaniem wydaje się zatem, by wskazane kijki czy maty do yogi pozostały na wyposażeniu wnioskodawcy i służyły kolejnym osobom np. poprzez możliwość ich wypożyczenia lub wykorzystania w ramach kolejnych zajęć prozdrowotnych, ruchowych czy o charakterze rekreacyjnym. Niemniej, powyższe uzależnione jest od specyfiki i założeń projektu i podlega analizie na etapie oceny wniosku o dofinansowanie.
|
5. |
|
Nie ma takiej konieczności. Kryterium dotyczące wymaganej wartości obrotu wnioskodawcy nie ma zastosowania w naborach prowadzonych przez LGD w ramach Działania 9.06.
|
6. |
|
Tak, aby móc wskazać wskaźniki służące rozliczeniu kwot ryczałtowych, konieczne jest ich wcześniejsze uwzględnienie w punkcie 4.1 (Planowane efekty rzeczowe (produkty) uzyskane w wyniku realizacji projektu) lub 4.2 (Planowane rezultaty realizacji projektu). Równocześnie, określając wskaźniki dla rozliczenia kwot ryczałtowych rekomenduje się wykorzystanie Przykładowych wskaźników i dokumentów służących rozliczeniu kwot ryczałtowych, które wskazane zostały w materiale pomocniczym. |
7. |
|
W punkcie 7.2 należy wpisać wszystkie pozycje z tabeli 5.1.1, które będą objęte danym przedmiotem zamówienia tj. pogrupować je według danego przedmiotu zamówienia np. łączną sumę wydatków na wynajem sali i wykazać te, których łączna wartość jest wyższa niż 50 tys. zł. Zwracamy jednak uwagę, że zgodnie ze wskazanym w LSI polem pomocy dotyczącym punktu 7.2 wniosku o dofinansowanie - Pole nie dotyczy projektów rozliczanych za pomocą kwot ryczałtowych. Równocześnie, podkreślamy, że zgodnie z § 19 ust. 1 Wzoru umowy o dofinansowanie projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 w projektach rozliczanych za pomocą metod uproszczonych nie ma obowiązku stosowania zasady konkurencyjności, o której mowa w wytycznych kwalifikowalności. Jednocześnie § 19 ust. 2 wskazuje, iż rozliczanie projektu za pomocą uproszczonych metod rozliczania wydatków nie zwalnia podmiotów, będących zamawiającymi w rozumieniu ustawy Pzp, z obowiązku jej stosowania. Zapis ten oznacza zatem, że na etapie realizacji projektu wnioskodawca, który jest zobligowany do stosowania ustawy Pzp w postępowaniu o udzielnie zamówienia jest zobowiązany do jej zastosowania. Dodatkowo, na etapie tworzenia budżetu projektu, gdy wnioskodawca planuje zastosować wydatki:
wówczas przedstawiony w budżecie wydatek należy określić w oparciu o 3 porównane oferty cenowe u co najmniej trzech potencjalnych dostawców towarów lub usługodawców (o ile na rynku istnieje trzech potencjalnych wykonawców). Przedmiotowy zapis ma zastosowanie wyłącznie na etapie przygotowywania wniosku o dofinansowanie i ma na celu prawidłowe i racjonalne oszacowanie kosztu wydatków, które wskazano powyżej.
|
Jakiego rodzaju dokumenty potwierdzają wykluczenie? |
Dokumenty potwierdzające kwalifikowalność uczestników projektu (UP) w ramach naboru zostały wskazane w materiale pomocniczym. Materiał został opracowany indywidualnie dla każdego naboru tak by wskazane w nim dokumenty były adekwatne do grupy docelowej jaka została dopuszczona do objęcia wsparciem w ramach konkretnego naboru, realizowanego przez daną LGD.
|
|
Czy osoby biorące udział w wydarzeniu podsumowującym (końcowym), które dotychczas nie uczestniczyły bezpośrednio w projekcie i nie otrzymywały pomocy powinny zostać wykazane jako grupa docelowa? Ewentualnie w jaki sposób można je ująć we wniosku? |
Osoby nie biorące bezpośrednio udziału w projekcie nie są jego uczestnikami i nie należy wykazywać ich we wniosku o dofinansowanie. Ponadto, jeśli wydarzenie ma charakter otwarty to wnioskodawca nie jest w stanie przewidzieć liczby osób, które będą brały w nim udział. W materiale pomocniczym Przykładowe wskaźniki i dokumenty służące rozliczeniu kwot ryczałtowych wskazany został wskaźnik rekomendowany do zastosowania przy organizacji wydarzeń otwartych i jest to Liczba zrealizowanych otwartych wydarzeń środowiskowych np. eventów/festynów/pikników/festiwali w ramach dokumentów potwierdzających realizację wskaźnika podany został m.in. protokół wydarzenia, którego wzór także został zamieszczony we wskazanym materiale pomocniczym.
|
|
Czy wkład własny niefinansowy np. osobowy, sala może zostać wykazany jako potencjał organizacji we wniosku? |
Tak, jeśli wnioskodawca planuje wniesienie wkładu własnego niepieniężnego to wnosi go własnymi zasobami np. osobowymi w postaci wyceny pracy np. wolontariuszy lub składnikami swojego majątku np. sprzętem, salą szkoleniową lub innymi pomieszczeniami, które będą wykorzystane do realizacji projektu i z którymi nie wiąże się przepływ środków. Wskazane zasoby stanowią posiadany przez wnioskodawcę potencjał, dlatego należy wykazać go we wniosku o dofinansowanie. Równocześnie, zwracamy uwagę na fakt, że niektóre z LGD w ramach Lokalnych kryteriów wyboru przewidziały dodatkowe punkty dla projektów, w których wnioskodawcy wykorzystają na potrzeby realizacji projektu posiadany potencjał kadrowy oraz zasoby lokalowe i sprzętowe – wówczas, jeśli wnioskodawca chce spełnić wskazane kryterium to musi wykazać posiadany przez siebie potencjał i sposób jego wykorzystania w ramach projektu, nie ma jednak konieczności by był on wykazywany jako wkład własny w projekcie.
|
ANKIETA OCENY DORADZTWA UDZIELONEGO PRZEZ BIURO LGD DŁUGOSZ KRÓLEWSKI - pobierz plik
Ankietę monitorującą beneficjent składa w wersji papierowej do biura Stowarzyszenia „Długosz Królewski” (ul. 1000-lecia 10, 62-874 Brzeziny) lub wypełniony i podpisany skan na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.